x
اغلق
اغلق
כרמלנא פייסבוק
הצבעה
من ستنتخب للكنيست ؟
عفيف عبد
علي صلالحة
اكرم حسون
حمد عمار
تهاني وتبريكات
בהצלחה אבו אמיר אנחנו אתך באש במים
אסעד
للاخت سهام حلبي الى الامام وبالتوفيق
ااميره حمدان الرامه
الف مبروك لابو يوسف رفيق والى الامام في خمس سنوات قادمة
فالح حلبي
למעוניים חצי דונם למכירה אזור רנדה 0545753279
بيع دار 270متر وأرض 1300متر رخصة عمار وساعة كهرباء 3فازه في منطقة الرنده منضر جميل جدا لشقت البحر 0525673729
أهل بلدي
רק אבו יוסף רפיק ראש המעצה לחמיש שנים
פאלח
שרוף על ניסים من احل المستقبل
קנדי אבו חמד
ممكن تدق كاسك في بكاسي وتنسى موضوع السياسي وتبطل هبلنة وتياسة وتفهم هلشي الاساسي الله موجود لعباده وابويوسف رفيق موجود للرئاسة I❤️D.E.C والدالية بتجمعنا
אבו יוסף רפיק המון המון הצלחה מבני משפחת׳ך חלבי איש יקר וגדול
חלבי
ارض وبيت للبيع 0525673729
ديلاوي
اضف اهداء
שני הרוגים בהתרסקות מסוק צבאי
12/03/2013 - כרמלנא

שני טייסים במילואים נהרגו בהתרסקות מסוק צבאי שאירעה הלילה בדרום הארץ.

בשעה 1:00 התקבל דיווח ראשוני במד"א מעד ראייה על שובל אש שראה בשדה סמוך לרבדים. במקביל, מסוק קוברה מפלמחים נעלם ממסכי המכן של חיל האוויר. כל הלילה חיפשו מסוקים וצוותי קרקע את המסוק, שחזר בדיוק מטיסת אימון בדרום.
 

מסוק קוברה צה
מסוק קוברה צה"לי

בשעה 5:00 לפנות בוקר נמצאו שברי המסוק בשדה החיטה. לא היו ניצולים בהתרסקות. מפקד חיל האוויר, האלוף אמיר אשל, הורה על הקמת ועדת חקירה לבדיקת האירוע. כמו כן, הנחה מפקד חיל-האוויר על קרקוע מערך הצפע עד לבירור נסיבות התאונה.

גורם בכיר בחיל האוויר אמר הבוקר: ״סמוך לשעה 1 בלילה אבד הקשר עם המסוק. עד לרגע זה לא יודעים מה סיבת ההתרסקות. מדובר בשני אנשי צוות ותיקים ומנוסים. המסוק התרסק והתפרק״.

מבדיקת האירוע עד עתה בחיל האוויר עולה כי ככל הנראה לא היה הרבה דלק במסוק, מכיוון שהוא היה בדרכו חזרה מאימון בדרום ולכן עוצמת הפיצוץ הייתה קטנה יחסית.

צילום: אדי ישראל
חלקי המסוק שנמצאו הבוקר בשדה החיטה בקיבוץ רבדים
 

מרגע שהתקבלה ההודעה על איבוד הקשר עם המסוק, החלה שורה של בדיקות ובהן ניסיון לאתר את המכשירים הסלולאריים של שני הטייסים. אות מזגין נזקה סיפר: "לאזור גויסו 600 חיילים והחיפושים החלו עוד בחשכה. אנחנו גייסנו מתנדבים וגם את יחידת הג'יפאים ויחידת הצוללנים, כיוון שהיה חשש כי המסוק נפל למאגרי מים, וזו הסיבה להפסקת הפעילות של המפשירים הסלולאריים של הטייסים".

החיפושים הנרחבים התנהלו לפי הערכה של נתיב הטיסה ואכן בסופו של דבר הצליחו המחפשים על הקרקע להגיע למסוק המרוסק ולגופות הטייסים.

בשטח מתבצעות עבודות לטיפול בגופות ולאיסוף חלקי המסוק לצורך חקירה. חוקרים של חיל האוויר הגיעו לשטח והחלה החקירה לבירור לאסון האווירי של התרסקות מסוק קוברה ליד צומת רבדים.

דובר צה"ל מסר כי המסוק היה מסוק קרב מסוג "צפע" (קוברה), והוא התרסק בעת שהיה בטיסת אימון באזור שפלת יהודה.

לפי דובר צה"ל, סמוך לשעה 01:00 בלילה אבד הקשר עם המסוק אשר היה בדרכו מגיחת אימונים חזרה לבסיס פלמחים. כוחות חיפוש והצלה נרחבים בהם מסוקים, כטב"מים וכוחות קרקעיים הוזנקו לאזור ופתחו בחיפושים. סמוך לשעה 05:15 אותרו שרידי המסוק. לא נמצאו ניצולים, במקום מתבצעות פעולות זיהוי.

הודעה נמסרה למשפחות ההרוגים.

צילום: אדי ישראל
חלקי המסוק שנמצאו הבוקר בשדה החיטה בקיבוץ רבדים לאחר ההתרסקות
 

מערך מסוקי הקוברה קורקע מאימונים על ידי מפקד חיל האוויר האלוף אמיר אשל עד לבדיקת נסיבות התאונה הקשה הלילה. הערכה היא כי כשל טכני גרם להתרסקות המסוק הלילה ליד קיבוץ רבדים בשפלה.

באזור התאונה נמשכים החיפושים אחר חלקים נוספים של המסוק. חוקרי תאונות של חיל האוויר עדיין נמצאים בזירת האירוע כמו גם אנשי הרבנות הצבאית

اضف تعقيب
الإسم
نص التعليق
ارسل
אתרי חדשות
אתרי חדשות
דואר מייל
רדיו ומוסיקה
הורדות סרטים ותוכנות